O společnosti

Projektory

Firma Complex, spol. s r.o. poskytuje profesionální služby v oblasti prezentační techniky a prezentační technologie již po řadu let. Aby bylo naplněno naše motto „ucelená řešení na klíč“ , snažíme se přistupovat ke každému zákazníkovi zcela individuálně. Jelikož se zaměřujeme i na vybavování škol, školních poslucháren, zasedacích, konferenčních či školících místností, je takovýto přístup zcela nezbytný.
Prvním prvkem zaručující vysokou kvalitu Vaši prezentace je vhodný výběr projektoru. Jak tedy vybrat ten správný projektor a projekční plátno, popřípadě další doplňky, které udělají Vaši prezentaci mnohem zajímavější  a profesionálnější? V současné době je na trhu spousta typů projektorů, lišící se ať už technologií promítání (LCD, DLP), projekční vzdáleností (standardní, krátka či ultrakrátká projekční vzdálenost), světelným výkonem projektoru, rozlišením (1024 x 768, 1280 x 800, Full HD 1920 x 1200 pixelů apod.), poskytující zabudovanou interaktivní funkci, 3D projekci atd. Jelikož vývoj i souvisejících technologií jde neustále dopředu, data projektory jsou rok co rok nabitější nesčetnými novými funkcemi. Připojení k PC, DVD, moderním televizím, ale i mobilním zařízením jako jsou smartphone či tablety, je samozřejmostí. 
Který projektor je tedy ten nejvhodnější právě pro Vás? V prvé řadě si je třeba uvědomit, jaké účely má splňovat, v jakých světelných podmínkách bude promítat a v neposlední řadě velikost a umístění místnosti. Projektory umístěné v restauračních zařízeních, kde se kouří, či prostorech s větší prašností, vyžadují ovšem častější servisní údržby, které naše společnost také zajišťuje.

Světelný výkon projektorů

Zásadním atributem při výběru projektoru kromě rozlišení bývá však světelný výkon. V současnosti je k dostání mnoho modelů projektorů s různou světelností, od různých výrobců. Projektory se dají obecně rozdělit do několika výkonnostních skupin, a to projektory s malým, střední, a velkým světelným výkonem.

Projektory do 2000 ANSI lm

První výkonnostní skupina projektorů spadá zhruba do 2000 ANSI lumenů. Tyto projektory jsou ideální pro prezentace v menších místnostech, jako bývají např. školní třídy, kde je možná regulace venkovního světla, do zasedacích místností firem apod. Cenová relace těchto projektorů se pohybuje v rozmezí cca 10-40 tisíc Kč, v závislosti na vybavenosti projektoru dalšími funkcemi či přídavným příslušenstvím. 

Projektory 2000 – 3500 ANSI lm

Projektory se světelným výkonem cca do 3500 ANSI lumenů se dají zařadit do kategorie střední. Využití těchto projektorů nalezneme při středně velkých prezentacích, ve středních a větších místnostech, nebo v prostorách se zhoršenou možností regulace světla. Při takovýchto příležitostech je vhodným doplňkem již ozvučovací systém, aby Vaše prezentace nabyla zcela profesionálních rozměrů. Ceny takovýchto projektorů se v závislosti na ostatních funkcích pohybují cca od 15-100 tisíc Kč.

Projektory od 3500 ANSI lm

Projektory spadající do poslední kategorie (výkon cca od 3500 ANSI lumenů) jsou vhodné pro náročnější prezentace ve velkých místnostech, pro projekci za denního světla, do školních poslucháren či na plesy a větší společenské akce. Ozvučovací systém bývá většinou nezbytnou součástí daného prostoru. Zde je cenová relace poněkud širší a každý 1000 ANSI lm navíc znamená nárůst ceny řádově o desítky tisíc korun. Ceny těchto projektorů se tak mohou pohybovat zhruba od 40-700 tisíc či 1 mil. Kč.

Projekční vzdálenost

Projektory s kráktou (short-throw) a ultrakrátkou (ultra short-throw) projekční vzdáleností (někteří výrobci užívají i další označení jako super short-throw či ultimate short-throw) jsou dnes již standardně využívanou součástí zejména ve spolupráci s interaktivními tabulemi, jelikož umístění přímo na zdi pár centimetrů nad projekční plochou poskytuje vysoký komfort při prezentaci a zabraňuje stínění v projekci. Některé modely projektorů s ultrakrátkou projekční vzdáleností mají navíc již zabudovaný interaktivní snímač, tudíž lze vytvořit interaktivní projekci z jakéhokoliv rovného povrchu a ovládat prezentaci pomocí interaktivních per či pohyby prstů.


Firma Complex dále zajišťuje servis a údržbu projektorů, pod který spadá čištění a výměna filtrů či montáž nových lamp. Jako každé spotřební zboží, všechno má svou životnost, nevyjímaje lampy do projektorů, jejichž životnost se pohybuje řádově maximálně do tisíců hodin promítací doby. Společnost Complex je autorizovaným distrubutorem náhradních lamp do projektorů, ať už originálních od původních výrobců, tak kompatibilních verzí lamp.
V případě, že si nebudete zcela jisti, který projektor je ten správný a rádi byste se přeci jen poradili s odborným pracovníkem, kontaktujte /odkaz do sekce Kontakty/ prosím naši společnost, ochotně a rádi Vám při výběru projektoru poradíme a doporučíme vhodný model.
Informace o projekčních plochách pro Vaši prezentaci naleznete v sekci Projekční plátna .

©2007 Complex, spol. s r. o.,

projektory, interaktivní tabule

| všechna práva vyhrazena | Webové stránky od AiVision, s.r.o. - e-shop řešení AiShop

Complex Help Line - Info Line - 603 163 163